"Viri a varázslat, piri a parádé, Csilicsalamádé hipp és hopp." E bűbájos varázsszöveget több generáció ismerte és ismeri ma is, a napjainkra klasszikussá nemesedett meseregényből. Balogh Gyuszi és családja, valamint barátai életébe - Gyuszi hívására - minduntalan betoppan a kedves varázsló, hogy "elrendezze" széles érdeklődésű, de legtöbbször "ferde utakat" választó hősünk cselekedeteinek következményeit. Török Sándor felejthetetlen meseregényének újabb kiadása.
Azt hiszem egy kicsit korábban kezdtük olvasni ezt a könyvet, mint kellett volna. Talán 9-10 éveseknek inkább való. Egy mesét ki is hagytunk belőle, mert olyan könyvekre hivatkozott, amelyeket még nem olvastunk - olvashattunk (Robinson, Don Quijote, János vitéz...).
Török Sándor megpróbál tanítani a meséivel, azonban kicsit kicsit már korosodnak a mesék. Mindketten mosolyogtunk, amikor a gyereket cigiért küldték le, néhány régies kifejezést le kellett cserélnem olvasás közben vagy el kellett magyaráznom közben.
Számomra egy kicsit sok volt benne a sztereotípia is, de talán ez csak azért, mert én is apuka vagyok és nem akarok mindig szigorú lenni...
Tanultunk is a mesékből: legközelebb, mielőtt másik játékba kezdett volna csak rámnézett, én mondtam hogy a dolgokat be kell fejezni és vígan elpakolt.
A varázsige pedig szállóigévé vált: Viri a varázslat, piri a parádé, csilicsalamádé hipp és hopp.
Mindenkinek ajánlom, aki betöltötte a 10-et.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
picidzé · http://librarian.blog.hu/ 2007.12.07. 08:39:44
Ja és nem célozgattam, mindenkinek szíve joga azt ajánlani, akit csak akar.:)